Politička je kampanja uzela maha, obećanja postaju sve nerealnija, a već u sljedećem javnom nastupu ne zna ih se ni nabrojati. Kako ne bismo ostali promatrači šarade jada, a u svjetlu političkih skretanja udesno i mi zauzimamo svoje mjesto u političkoj areni – i to na poljima koja su (pravim) Hrvatima najbitnija: tradicija, domoljublje, i naravno, navijački ponos.
Pozivamo sve na Cvjetni trg, 17. 10. u 13 sati na performanse predizbornog skupa inicijative “DNO – desnica novih obećanja”. Inicijativa će trima performansima u izvedbi Brune Isakovića, Siniše Labrovića i Ine Sadić dati svoj obol raspravama o pitanjima nacionalnih, vjerskih i rodnih manjina.
Uključivanjem pripadnika romske manjine u svoj performans, Siniša Labrović postavlja pitanja o ljudskim pravima i jednakim mogućnostima za sve Hrvate ili one koji se tako osjećaju. Bruno Isaković uključuje pripadnike navijačkih skupina koji će kroz svoja iskustva „na tribini“ progovoriti o homofobiji i rasizmu kako na sportskim terenima tako i unutar navijačkih skupina općenito. Ina Sladić se laća najosjetljivijeg momenta povijesti od stoljeća sedmog, pokušavajući prizvati hrvatski san na oči naroda koji najradije gleda unazad.
Izvedbe inicijative DNO tiču se najšire publike – opće javnosti i građanstva, a održavaju se u sklopu programa Domina koji razmatra kako komunicirati s publikom.
DVODNEVNI PROGRAM:
:::::::::14. listopad
10 – 12h, ZPC(Ilica 10): Radionica rada s publikom u izvedbenim umjetnostima,
Voditeljica: Mojca Jug (Slovenija), moderira Davor Mišković
18h, galerija Showroom (Teslina 7) : Predavanje „Dobre prakse s novom publikom”, Emina Višnić
:::::::::15. listopad
10 – 12h, ZPC (Ilica 10): Radionica rada s publikom u izvedbenim umjetnostima,
Voditeljica: Heike Albrecht (Njemačka), moderira Zvonimir Dobrović
:::::::::17. listopad
13h, Cvjetni trg: Performansi inicijative DNO
Biografije:
Siniša Labrović (1965) je počeo djelovati na polju vizualnih umjetnosti 2000. godine. Izlagao je diljem Hrvatske i inozemstva, a 2005. privukao je pozornost svjetske javnosti sa svojim radom “Flock.org” u kojem su ovce bile natjecatelji reality showa. 2007. osvojio je novčanu nagradu za video “Obiteljski dnevnik / Vijesti” na prvom natječaju T-HT-a i Muzeja suvremene umjetnosti u Zagrebu. Njegovi radovi nalaze se u zbirci nekoliko hrvatskih muzeja. 2010. godine, na 16. Međunarodnom festivalu kazališta – PUF u Puli osvojio je Vjetar / Wind nagradu za izvedbu predstave Gloria. 2012. godine predstavljao je Hrvatsku na bijenalu arhitekture u Veneciji u sklopu Pulske grupe.
Ina Sladić (1986., Zagreb) nakon obrazovanja na Školi suvremenog plesa Ane Maletić u Zagrebu diplomirala je na Sveučilištu za umjetnost u Essenu. Surađivala je na brojnim radionicama i projektima uključujući i Le Sacre du Printemps Pine Bausch te surađivala sa umjetnicima kao što su Xavier Le Roy, Marten Spangberg i Marina Abramović. Godine 2014. njezin je projekt 100 YEARS OF PARANOIA prikazan na festivalu Berlinale.
Bruno Isaković rođen je 1981. godine u Zagrebu, a studirao je na Amsterdamskoj školi umjetnosti/odjel Suvremenog plesa te na Plesnoj akademiji Rotterdam. Dobitnik je brojnih stipendija i nagrada. Kao plesač je surađivao s brojnim stranim koreografima, a kao koreograf je sudjelovao na mnogim istaknutim međunarodnim plesnim festivalima. Isaković redovito podučava i drži različite plesne radionice. Od 2009. godine član je Studija za suvremeni ples u Zagrebu.
GOVORNICI I MODERATORI:
Zvonimir Dobrović Diplomirao na Fakultetu političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu. Kulturni menadžer, producent, višegodišnji koordinator festivala Eurokaz, osnivač i voditelj Queer Zagreb festivala, Queer Zagreb Sezone, festivala Perforacije i Queer New York festivala. Voditelj i suradnik u nizu hrvatskih i međunarodnih projekata u kulturi, vrsni poznavatelj fondacija u kulturi, arts manager u Chapter Arts Centru, Cardiff, Wales, Stipendist Robert Bosch Stiftung i Artslink.
Heike Albrecht, dramaturgija i kustosica. Nekoliko godina radila je kao programski kordinator na LOFFT i još nekoliko značajnih festivala kao što su Westend 05 know your rights, Tanznacht Berlin. Bila je i umjetnička direktorica Sophiensaele, nakon čega postaje direktoricom programa i dramaturginja kazališnog festivala FAVORITI 2012. Od kustoskog rada treba posebno istaknuti da rad na projektu Goethe instituta u okviru projekta Europske prijestolnice kulture “Maribor 2012″. Također je aktivna i kroz mentorski rad u centru Hochschulübergreifende Zentrum Tanz an der Universität der Künste u Berlinu.
Davor Mišković je predsjednik neprofitne udruge Drugo more iz Rijeke. Kao kustos je organizirao brojne kulturne događaje, konferencije i obrazovne programe, surađivao je na nekoliko istraživačkih projekata i sudjelovao u mnogim programima kulturnog menadžmenta i kao što je i bio dijelom konzultantskih tijela. Kroz svoj dugogodišnji rad istražuje kulturni sektora s posebnim naglaskom na organizacijske aspekte kulturnog života. Aktivni je sudionik u kreiranju kulturne politike kroz razne oblike zagovaračkih akcija. Predaje na Filozofskom fakultetu u Rijeci, te drži tečajeve o kulturnom menadžmentu i teoriji organizacije. Također je bio uključen je u upravljanje kulturnim ustanovama i mrežama (bio je predsjednik Clubture mreže i član kazališnog vijeća Gradskog kazališta lutaka u Rijeci, kao i član Kulturnog vijeća Grada Dubrovnika). Sedam je godina bio zaposlenik u Ministarstvu kulture i honorarni suradnik u brojnim kulturnim udrugama, agenciji za istraživanje tržišta, dnevnim novinama i časopisima.
Emina Višnić ima iskustva u neprofitnom kulturnom menadžmentu, umrežavanju na lokalnoj, nacionalnoj i međunarodnoj razini te u zagovaranju i izgradnji kapaciteta neprofitnog sektora. Ravnateljica je centra POGON (Zagreb), potpredsjednica Izvršnog odbora mreže Culture Action Europe (Bruxelles) te predsjednica Upravnog odbora Zaklade “Kultura nova” (Zagreb). Članica je Kulturnog vijeća za inovativne umjetničke i kulturne prakse pri Ministarstvu kulture RH te donedavno umjetnička savjetnica za komplementarne djelatnosti pri Hrvatskom audiovizualnom centru. Diplomirala je hrvatski jezik i književnost i komparativnu književnost te je studirala teatrologiju na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Završila je Summer International Fellowship Program pri DeVos Institute of Arts Management at the Kennedy Center (Washington, DC) te pohađala različite seminare. Povremeno radi kao trenerica i govori/piše o temama s područja kulturnih politika i menadžmenta u kulturi.
Mojca Jug rođena je u Ptuju, Slovenija. 1998. je počela raditi u slovenskoj organizaciji Bunker kao koordinatorica i administratorica prvog izdanja međunarodnog festivala kazališta i plesa Mladi Levi. Od tada radi u Bunkeru kao umjetnička direktorica Stare Elektrane, jedna od kustosica Mladog levog festivala, te producentica niza umjetnika i projekata – od Betontanca do Jette Ostan Vejrup. Osim djelovanja unutar Bunkera, Mojca Jug surađuje u funkciji kuratora na brojnim drugio festivalima i platformama.
::::::::::::::::::::::::::
Program je proveden uz podršku platformi BCC i Mreže za izvedbenu umjetnost